неділя, 24 січня 2010 р.

Ревіталізація

Ревіталізація - новий напрямок в естетичній медицині,мета сприяти відновленню, або, краще сказати, омолодження організму. Ревіталізація спочатку включала в себе, в основному, різні немедикаментозні методи профілактики та лікування, такі як гомеопатія, рефлексотерапія, біорезонансна терапія, фітотерапія та ін Застосовувані в комплексі, ці методи ревіталізації сприяють уповільнення старіння і попередження розвитку характерних для похилого віку хронічних захворювань, що погіршують якість життя і що призводять до передчасного зношування організму. Дія немедикаментозної ревіталізації засноване на стимуляції різних систем організму, що призводять, на якийсь час, до сплеску їх функціональних можливостей.

Але старіння - це незворотні структурні зміни в організмі, що супроводжуються поступовим зниженням функцій людини та адаптації його до навколишнього середовища. Старіння в тій чи іншій мірі зачіпає всі органічні структури і їхні функції, імунологічні і адаптаційні механізми організму, зменшуючи його витривалість, розумові здібності і пам'ять, і приводячи до розвитку таких процесів, як остеопороз, церебральна атрофія, збільшення рівня холестерину, підвищення артеріального тиску, ослаблення імунітету. Тобто, старіючи, клітини всього організму піддаються поступової дегенерації, крім одного винятку - стовбурових клітин, які невизначено довго зберігають активність до розмноження і можуть давати початок іншим клітинам.

Тому виник новий принцип ревіталізації, який полягає в тому, що людині вводяться стовбурові клітини, що призводять до оновлення клітинного складу всіх органів і тканин. А це і є омолодження організму - попередження розвитку багатьох захворювань, поліпшення самопочуття і збереження гарного зовнішнього вигляду.

Ревіталізація вже показана людям, що приходять до сорокарічного віку, коли з'являються проблеми зі зниженням фізичних і розумових можливостей, загостренням хвороб, хронічної стомлюваністю і зниженням працездатності.

Ревіталізація методом трансплантації стовбурових клітин з периферичної крові або ембріональних тканин, призводить до того, що в організм потрапляють клітини, здатні до самовідтворення і дозрівання, як у зрілі клітини крові, так і в клітини, що входять до складу інших тканин і органів. Власні стовбурові клітини виділяють з крові за допомогою сортування клітин і особливих прийомів культивування. Через певний проміжок часу проводять введення в організм аутологічних стовбурових клітин. Тканини ембріона також обробляються високотехнологічними методами, і отриманий матеріал вводиться у вигляді ін'єкцій.

Але як поведе себе стовбурова клітина, введена в організм за допомогою ін'єкцій, в який вид клітини вона перетворюється, до цих пір не завжди передбачувано. Дозрівання стовбурових клітин намагаються направити, проводячи, одночасно з введенням стовбурових клітин, курс біорегулірующей терапії. Біорегулірующіе препарати - це комплекси пептидів, які є факторами росту стовбурових клітин. Пептиди виділяються з різних тканин і клітин організму і володіють органоспецифічних дією, тобто здатні відновлювати функціональні порушення саме в тих органах і тканинах, з яких вони отримані. Біорегулірующіе пептиди допомагають направити ріст і диференціювання стовбурових клітин до тих органів, де це найбільш необхідно - м'язи, шкіру, кору головного мозку та ін

В результаті підвищується тонус м'язової тканини, відновлюються функції головного мозку, поліпшуються пам'ять і психічна діяльність ЦНС, шкіра набуває більш здоровий вигляд, нормалізуються функції ендокринних залоз, що, за визнанням фахівців, є найважливішим елементом ревіталізації організму. Зрештою, відбувається підвищення загального життєвого тонусу і самопочуття.

Принципи ревіталізації знайшли своє застосування і в косметології у вигляді кремів на основі пептидів і стовбурових клітин, які в цьому випадку, направлено на омолодження шкіри - зменшення глибоких зморшок, профілактику появи нових зморшок, підтяжку шкіри, її інтенсивне зволоження, поліпшення кольору і опірності до всіма чинниками старіння. Пептиди, що входять до складу косметичних кремів, проникають в найглибші шари шкіри, оновлюючи її клітини, відновлюють процеси саморегуляції в клітинах шкіри. Можна сказати, сто в цьому випадку відбувається місцева ревіталізація.

субота, 9 січня 2010 р.

Ультразвуковий пілінг

Ультразвуковий пілінг - це чудова альтернатива болючою і травматичною мануальної чищенні.

Принцип:
Під дією хвиль високої частоти розриваються міжклітинні зв'язку, шкіра звільняється від ороговілих шару, ставати більш гладкою і пружною. Мікро тканин забезпечують глибинний масаж клітин і виділення тепла. Це стимулює регенерацію, кровопостачання, прискорює обмінні процеси і забезпечує лімфодренаж. Крім того, ультразвукові хвилі активізують синтез власних колагенових волокон шкіри і тим самим надають довгострокове омолоджуючі дію.

Процедура є настільки делікатної, що підходить навіть для самої чутливої шкіри. Ультразвук допомагає позбавитися від ороговілих епідерміс, вивести продукти життєдіяльності і токсини, очистити пори, поліпшити кровообіг посилити лімфовідток. Відчуття від УЗ-пілінгу порівнянні з тим, що ми відчуваємо після відвідування сауни: шкіра стає чистою, рожевою, а головне, дихає.

УЗ-процедури можна робити в будь-який час року, навіть улітку, без ризику виникнення пігментних плям.

Курс з декількох процедур з інтервалом 7-14 днів.

Показання:
себорея, жирна шкіра, комедони, акне, постакне
рубцеві зміни шкіри
груба ороговіла шкіра
гіперпігментація
лімфостаз
зморшки

Хід процедури:
демакіяж та очищення за типом шкіри;
УЗ вплив;
маска по типу шкіри;
крем по типу шкіри.

Домашній догляд:
після УЗ процедур:
демакіяж та очищення за типом шкіри;
маска по типу шкіри;
крем по типу шкіри.

Протипоказання:
параліч лицьового нерва
невралгія очноямкову і трійчастого нервів
онкологічні захворювання
стан після щелепно-лицьових операцій (перше 3месяца), серединного і глибокого пілінгу
наявність імплантантів, розташованих під шкірою або в м'язах (золоті нитки, металеві післяопераційні скоби)
носіння кардіостимуляторів або інших електронних імплантантів
порушення цілісності шкірних покривів (садна, трофічні виразки)
гострі запальні та гнійні процеси
хронічні дерматози у фазі загострення
вагітність
психічні захворювання

Мезотерапія

Мезотерапія
Мезотерапія продовжує залишатися однією з самих популярних методик в косметології. Мезотерапія може використовуватися як самостійний метод, так і в поєднанні з будь-якими апаратними чи інвазивними методами. Основа методу мезотерапії - внутрішньошкірні мікроін'єкції на незначну глибину в поверхневий шар між епідермісом і дермою. Препарати для мезотерапії вводять зазвичай у вигляді сумішей (коктейлів), які підбираються індивідуально залежно від конкретних проблем:
зморшки
вугрова хвороба
купероз
пігментація
целюліт
ожиріння, локальні відкладення жиру
випадання волосся
Використовувані препарати:

Dermaheal SR - омолодження шкіри.
Помітно скорочує кількість зморшок і складок шляхом стимуляції утворення нових клітин шкіри. Скорочує кількість наявних і запобігає появі нових мімічних зморшок і складок за допомогою знову утворюються клітин шкіри. Збільшує пружність шкіри, шляхом стимуляції синтезу коллагкна, еластину та інших позаклітинних матриксу. Зволожують суху шкіру та допомагає підтримувати оптимальний баланс вологи.

Dermaheal HSR - омолодження шкіри з гіалуроновою кислотою.
Гіалуронова кислота природно присутня в багатьох тканинах організму, таких як шкіра, хрящова тканина і очі. Вона є одним з основних компонентів шкіри. Гіалуронова кислота має найважливіше значення для розмноження клітин, їх переміщення та відновлення тканин, ефективно скорочує і розгладжує зморшки тонкі шляхом утворення нових клітин.

Dermaheal SB - проти пігментації.
Значно скорочує і запобігає гіперпігментацію, шляхом зменшення синтезу меланіну. Скорочує і запобігає гіперпігментацію і бореться з появою на шкірі старечих плям.

Dermaheal HL - для боротьби з втратою волосся.
Живить і стимулює волосяні фолікули, збільшуючи кровообіг шкіри голови. Зволожує, живить, і поліпшує стан шкіри голови і волосся. Посилює кровообіг шкіри голови і відновлює волосяний фолікул. Стимулює ріст волосся, збільшуючи розмір волосяний фолікули, і зупиняє їх випадання.

Dermaheal LL - ліполітичні засіб.
Помітно поліпшує колір і зовнішній вигляд шкіри, чудово підтягує її шляхом скорочення кількості підшкірно-жирової клітковини. Ефективно покращує текстуру шкіри і моделює шляхом спалювання жиру. Підвищує пружність шкіри, збільшуючи рівень колагену і еластину.

Хід процедури:
Первинна консультація
Вибір препарату, який є індивідуальним для кожного пацієнта з урахуванням анамнезу, показань і протипоказань.
Знеболювання. У людей з підвищеним порогом при попаданні голки в чутливі точки введення деяких препаратів супроводжується значною болем. У цьому випадку наноситься анестезуючий крем «Емла» (на 30мін.-45мін.) Знижує чутливість.
Процедура мезотерапії. Проводять за допомогою спеціальних одноразових шприців та одноразових голок дуже маленького діаметру і різної довжини. Ручний спосіб введення дає можливість роботи навіть в самих делікатних областях з дуже тонкою шкірою, дозволяє більш економно витрачати медикаменти.
Нанесення заспокійливої крему або маски.
Оптимальна частота процедур - раз на 7-14 днів, в залежності від проблеми. Курс в середньому складає 4-8 процедур. Для підтримання досягнутих результатів бажано проводити потім 1 процедуру в 1-6месяцев. Протипоказання мезотерапії
алергічні реакції на компоненти препарату
вагітність
період грудного вигодовування
гострі гарячкові захворювання
шкірні захворювання

пʼятниця, 8 січня 2010 р.

Термотерапія

Термотерапія використовує найбільш приємний для організму людини фізичний фактор - тепло. Воно діє м'яко і розслабляючи, але робить при цьому універсальний лікувальний вплив, не викликаючи побічних реакцій. Так, термотерапія володіє заспокійливим, болезаспокійливу, протизапальну та антисептичну дію, сприяє утворенню в організмі біологічно активних речовин, що допомагає в комплексному лікуванні захворювань більшості органів і систем організму.

Термотерапія використовує тепло природних і штучних джерел: вологе тепло водяних ванн, зігрівальні компресів, лікувальних грязей, і сухе тепло грілки, інфрачервоної лампи, парафіну, суховоздушная і електросветових ванн. Для більш глибокого прогрівання термотерапія використовує високочастотні і надвисокочастотні струми.

Термотерапія викликає місцеві і загальні реакції організму. Перші виявляються в поліпшенні крово - і лімфообігу. Під впливом тепла розширюються кровоносні судини, що приводить до гіперемії та підвищення температури шкіри. Це супроводжується прискоренням процесів обміну, утворенням біологічно активних речовин, посиленням процесу регенерації, розсмоктуванням продуктів тканинного розпаду. Все це обумовлює протизапальний, знеболюючий і розсмоктуючий ефект термотерапії. Загальні реакції пов'язані з рефлекторним впливом термотерапії на нервову, серцево-судинну, ендокринну системи організму. При загальному нагріванні відбувається збільшення частоти пульсу і дихання, зниження артеріального тиску, збільшення потовиділення, розширення просвіту бронхів, підвищення моторної функції органів шлунково-кишкового тракту.

У цілому термотерапія знімає напруження і втому, покращує стан емоційної сфери, підвищує захисні сили організму при стресових розладах, зменшує больовий синдром при травмах та захворюваннях м'язів і суглобів. Тому термотерапію можна застосовувати при захворюваннях багатьох органів і систем організму. Термотерапія знайшла своє місце і в естетичній медицині, особливо в лікуванні целюліту, ожиріння та захворювань шкіри. Найчастіше застосовуються грязьові та парафінові обгортання з термоодеялом, і апарати для теплового масажу обличчя, голови і тіла.

Грязьові і парафінові обгортання, і термоодеяло використовують ефект сауни на все тіло або його частина, посилюючи проникнення активних речовин всередину шкіри. Термообертиваніе дозволяє домогтися зменшення обсягів тіла, сприяє виведенню токсинів з організму і поліпшує мікроциркуляцію крові, а найголовніше, допомагає боротися з целюлітом, нормалізує тонус шкіри і поліпшуючи її зовнішній вигляд. Термотерапію в лікуванні целюліту можна поєднувати з будь-якими косметичними процедурами. Електричні термоелементи застосовуються для локальної термотерапії, під час якої відбувається доставка тепла конкретно до хворого органу або ділянки шкіри. Вони складаються з джерела живлення і нагрівального елементу, температура якого встановлюється індивідуально. Тепловий випромінювач під час процедури термотерапії водять по оброблюваної поверхні - лікувальний ефект від нагрівання проявляється у вигляді зниження болю, зменшення спазму м'яза, поліпшення кровообігу, що часто застосовується перед такими косметичними процедурами, як масаж, міостимуляція і ультразвукова терапія.

Термотерапія шкіри голови відновлює втомлені, мляві, руда волосся, лікує дуже суху і надто жирну шкіру голови, а також лупа - разом з олійними екстрактами лікувальних трав, для сухого волосся з кремоподібні масками, для жирного волосся - з глиняними масками. Під дією тепла всі лікувальні речовини глибше проникають в тканини, зміцнюючи і відновлюючи волосся по всій довжині, додаючи блиск і еластичність, сприяючи оздоровлення та очищення шкіри голови.

І, напевно, сама знайома методика термотерапії - традиційна баня. Вона підвищує захисні сили організми і уповільнює процеси старіння. Процедура передбачає розігрів під впливом температури близько 80 градусів і вологої пари. Баня відмінно поєднується з іншими процедурами - наприклад, поживними і зволожуючими масками, пілінгом, насичують шкіру мінералами, масажем, який сприяє очищенню організму від шлаків, і контрастним впливом холодної води, що має тонізуючий ефект.

середа, 6 січня 2010 р.

Догляд за секущімяся волоссям

Січуться волосся називаються так тому, що кінчики їх розщеплені. Вони легко ламаються, плутаються і виглядають тьмяним. Особливо страждають на це довге волосся - волосся довжиною понад 30 см неминуче починають розшаровуватися на кінцях, не витримуючи впливу численних зовнішніх чинників. При такій довжині захисний шар колія волосся, кутикула, руйнується, внаслідок чого структура внутрішнього шару волосся, кортикальний шар і Медуллій, розшаровуються, рогові лусочки "розкуйовджулася" і не туляться до стовбура волосся, як їм належить для блиску. Найчастіше це зачіпає кінчики волосся, однак, волосся може сіктися і по всій довжині. Як правило, пошкоджені кінчики січеться волосся досягають 2-3 см, крім того, вони світліше, ніж інші волосся.

Січуться волосся з'являються після частої хімічної завивки і фарбування, використання лужного мила і гарячого фена, постійного зіткнення з гострою гребінцем і сильного вигоряння на сонці і морському вітрі - всі ці чинники ведуть до пересушування волосся, втрати природного мастила і вологи. Тривале носіння одного виду зачіски, кінський хвоста або начосом, і проділу також провокує ламкість волосся і сприяє утворенню січеться волосся.

Січеться волоссю можна допомогти, було б бажання. Для початку, замість звичайних, користуйтеся лікувальними поновлюючими шампунями з лецитином, вітаміном B5, екстрактом ромашки, липового цвіту, м'яти, паростків пшениці, і купіть дерев'яні або пластикові щітки з великими рідкими зубцями. А кінчики волосся захистить особливий крем або бальзам для січеться волосся, які втирають у кінчики після мятья волосся і не змивають. Крем або рідина покривають волоски як би захисною плівкою і в той же час відновлюють їх зсередини. М'які рослинні протеїни, що містяться в таких засобах, заповнюють розриви у кінчиках січеться волосся, а пиво, кератину і хна зміцнюють волосся, не роблячи їх важкими. Захист січеться волоссю створять і щотижневі маски для волосся з мигдального або оливкової олії, що наносяться за 30 хвилин до миття, з якими можна провести і легкий масаж шкіри голови. Але січуться кінчики іноді потрібно зістригали (приблизно кожні 6-8 тижнів, а якщо волосся довге - не рідше одного разу на місяць), і краще за все робити це в перукарні гарячими ножицями, які "запаюють" кінчики січеться волосся.

Народна медицина радить лікувати січуться волосся теплими компресами, що проводяться 2 рази на місяць перед миттям волосся. У шкіру голови втирають реп'яхова чи будь-яке рослинне, злегка підігріте масло. Обгортають голову целофаном, а потім теплим махровим рушником. Через годину промивають волосся шампунем і прополіскують трохи підкисленою лимонним соком водою. Для споласківанія січеться волосся можна використовувати і настої липи, м'яти перцевої, аптечної ромашки і листя берези. Для компресів підійде також наступний рецепт: ретельно розмішати 1 жовток з соняшниковою (оливковою) олією, медом, порошком хни, коньяком - всі компоненти беруться по 1 чайній ложці. Можна втирати в шкіру голови теплу кисле, і потім надіти шапочку. Через півгодини ще раз втерти кисле, і вимити голову м'яким шампунем. При подальшому догляді за січеться волоссям потрібно користуватися тільки феном з прохолодним дією і забути про різні плойка і термо-бігуді. Не можна розчісувати мокрі або вологі волосся, щоб не розтягувати їх. Расческа повинна бути дерев'яною, з рідкими зубчиками. Зазублені шпильки також можуть призвести до пошкодження волосся.

Січуться волосся потребує посиленої захисту від сонця і вітру, холоду і дощу. Закріплюють лаки та муси також не допоможуть відновитися січеться волосся, оскільки містять висушують алкоголь. Якщо не можете відмовитися від забарвлення волосся, вибирайте фарбувальні засоби з лікувальним ефектом, які добре зволожують і живлять волосся, роблячи їх гарними і блискучими. А от від хімічної завивки волосся січуться явно повинні відпочити якийсь час. Так як сухими волосся може зробити і відсутність правильного харчування та здорового способу життя, варто звернути увагу й на це. Січеться волосся допоможуть - активний рух, міцний і тривалий сон, відсутність солодкого і жирного в раціоні, і наявність у ньому ж овочів і фруктів, горіхів і зелені. Чиста вода в достатній кількості просто необхідна для підтримання водного балансу організму в цілому і волосся зокрема. Нагорода за всі труди й обмеження - копиця м'яких і блискучого волосся цілий рік.

Лікування випадіння волосся

Проблема лікування випадіння волосся дуже складна, тому що причин, що викликають облисіння, дуже багато. У результаті тривалого впливу різних несприятливих факторів, як зовнішніх, так і внутрішніх, перш за все, страждає шкіра голови - у ній порушується мікроциркуляція і водно-жировий баланс, що призводить до погіршення живлення і росту волосяних цибулин, а в кінцевому підсумку і до випадання волосся .

Сучасний арсенал лікування випадіння волосся включає в себе прийом спеціальних препаратів і біодобавок, нормалізацію харчування, масаж шкіри волосистої частини голови і фізіотерапевтичні процедури, спеціальні лікувальні маски і мезотерапію. Підбираються для лікування випадіння волосся та засоби домашнього використання, такі, як фітотерапія.

Насамперед, у лікуванні випадіння волосся використовуються медичні препарати, що допомагають відновити волосся або дещо поліпшити їхній стан. Ними користуються, щонайменше, кілька місяців, а то й довше. В основі подібних препаратів (а також шампунів і масок) можуть бути: амінексіл - речовина, що запобігає затвердіння і погіршення харчування кореня волосся, амінопротеіни для стимуляції росту волосся, олії апельсина та лаванди, що стимулюють мікроциркуляцію шкіри голови. Ефірні олії кипариса та розмарину, у свою чергу, служать природними антисептиками, глікопротеїни продовжують життя волосся, комплекс ферментів зміцнюють волосяний фолікул, екстракт хмелю докоряє ріст волосся, хвойні ефірні масла борються із зайвою сальністю і лупою шкіри голови.

Але насамперед лікування випадіння волосся починають з комплексного медичного огляду, щоб виключити наявність, наприклад, захворювань щитовидної залози, вовчака, анемії, діабету, і багатьох інших, які цілком можуть служити причиною підвищеного випадіння волосся. Найбільша причина випадання волосся - андрогенна алопеція - через надлишок чоловічого статевого гормону тестостерону. У жінок це може статися під час клімаксу, вагітності і в підлітковому періоді. У цьому випадку є тільки один шлях - суворо дотримуватися всіх рекомендацій лікаря-трихолога, який призначить курс гормонів і судинних препаратів.

Проведення спектрального аналізу волосся на мікроелементи дозволяє зрозуміти, яких з них не вистачає в організмі для росту волосся. Як показує практика, незайвими бувають біодобавки і продукти, які містять магній і кремній. До випадання волосся може призвести і елементарний брак вітамінів внаслідок дотримання жорстких дієт. При подібних станах допоможуть продукти, багаті на вітаміни (А, В5, С та Н), і, особливо, залізом. Одночасно краще відмовитися від смажених, копчених, консервованих і гострих продуктів. Водорості, молюски, риба, рослинна олія, м'ясо і соєві продукти припадуть як не можна до речі.

Запросто можна втратити прекрасну шевелюру після перенесеного важкого і затяжного стресу, який викликає серйозні гормональні зміни в організмі. Лікування випадіння волосся проводиться в цьому випадку боротьбою зі стресом будь-якими способами, і стимуляцією росту волосся масажем і використанням фізіотерапевтичної апаратури.

Масаж голови допомагає при легкому випадання волосся, він дуже добре поліпшує кровообіг і, таким чином, сприяє активному харчування коренів волосся. Найпростіший масаж можна зробити за допомогою масажної щітки. Важливо, щоб зуби були щітки з округлими кінцями і не дряпали шкіру голови. Два-три рази на тиждень можна робити масаж із спеціальною маскою для волосся.

Ще ефективніше сприяє зміцненню волосся масаж руками - розтирають крайову лінію росту колос хрестоподібними рухами обома гронами рук. Пальці як би малюють хрестик, у напрямку вгору, вниз, зліва направо і справа наліво. Потім роблять кругові рухи пальцями по 3 рази навколо крайової лінії росту волосся. Аналогічні руху роблять 3 рази від периферії до центру. Проділи можна брати довільні. Ті ж рухи роблять 3 рази від центру до периферії. Двома гронами рук роблять спіралевидні руху від центру до периферії, потім - від периферії до центру. Хвилеподібні руху за вушної раковиною. Такий масаж проробляють протягом 7-10 хвилин 2 рази на тиждень, бажано разом з лікувальною маскою. Доповнення комплексного лікування випадіння волосся фізіотерапевтичними процедурами дарсонвалізації шкіри голови і, рідше, електростимуляції, також призведе до поліпшення кровообігу в шкірі голови, зменшення набряку та активізації обміну речовин у волосяних фолікулах. Підвищити шанси на успіх у боротьбі з облисінням допомагає і така салонна процедура, як мезотерапія. Підшкірні ін'єкції особливих лікувальних коктейлів підсилюють дію інших процедур, дозволяючи набагато швидше домагатися відновлення густоти шевелюри. При ін'єкціях відбувається і механічне подразнення активних точок на шкірі, що сприяє поліпшенню кровопостачання і нормалізації обмінних процесів в шкірі голови.

Самостійно спробувати запобігти надмірне випадання волосся можна за допомогою живильних масок з косметичної глини або морської солі, які втирають у вологе волосся, залишають на 15 хвилин, і потім змивають теплою водою. Глина та морська сіль мають адсорбуючі властивості і допомагають очистити волосяний фолікул від зайвого жиру.

Загальмувати тимчасове випадання волосся допомагають і такі домашні методи лікування, як коньячна маска і лимонне ополіскування. Столова ложка коньяку, один яєчний жовток та десертна ложка меду - інгредієнти живильної зміцнює маски, що застосовується до миття волосся. Обполіскують волосся кип'яченою водою, в яку доданий сік половини лимона. Для стимулювання росту волосся застосовують і натертий на тертці ріпчаста цибуля з медом. Суміш втирають у коріння волосся і залишити на 30 хвилин, а потім змивають. Цибульна маска стимулює кровообіг і надає антисептичну дію.

Трави для лікування випадіння волосся теж використовують як масок. Заварюють в термосі шавлія, звіробій, кропиву і безсмертник на чотири години, додають безбарвну хну і кашку, що вийшла наносять на шкіру голови перед миттям. При рясному випадіння волосся для втирання використовується настоянка з червоного стручкового перцю - 1 частина червоного перцю заливають 10 частинами 70-градусного спирту, наполягають 6-7 днів і проціджують. Потім настоянку розводять у 10 частинах кип'яченої води і 2-3 рази на тиждень, бажано на ніч, втирають у шкіру волосистої частини голови.

Цікава інформація про волосся

Волосся - це прикраса будь-якої людини, і, щоб вони виглядали добре, їх треба берегти. Щоб зберегти волосся, потрібно знати, що вони собою представляють.

Волосся на 3% складаються з вологи, і на 97%-з білка. Білкових речовин - кератин, збагачене сіркою, мікроелементами (залізом, міддю, цинком, хромом, марганцем) і вітамінами (А, В, Р, С, Т).

Волосся бувають декількох видів:
довгі (голови, бороди, вусів, в пахвами, на статевих органах) - це найміцніші волосся.
щетинистий (брови, вії, волосся в носі і в зовнішньому слуховому проході);
пушкових (на шкірі обличчя, тулуба, кінцівок).

Частина волосся, вільно розташована над шкірою, називається стрижнем, а частина, схована в товщі шкіри, - коренем волоса. Корінь закінчується розширенням - волосяний цибулиною. У цибулині відбувається зростання волосся. З сполучної тканини в волосяну цибулину вдається волосяний сосочок, що несе судини, що живлять цибулину.

Стрижень волосини складається з трьох шарів. Серцевина волосся називається мозковою речовиною, в ній містяться ороговілі клітини. Мозкова речовина відсутня в пушкових волоссі і на інших кінцях волосся. Основну масу волосся складає його коркову речовину, що складається з витягнутих, щільно прилягають один до одного клітин, що містять пігмент - барвник. Пігмент може бути рудим, жовтим і чорним, а поєднання цих кольорів створює індивідуальний колір волосся. При відсутності пігменту волосся виглядають білими. Зовнішній шар волосини - кутикула, шкірка - представлений плоскими ороговілі клітинами, які, розташовуючись в один шар, налягають один на одного на зразок черепиці.

Коренева частина волосся розташована в волосяному мішечку, що відкривається на шкірі невеликим розширенням. У шкірний фолікул приблизно на межі зовнішньої і середньої третини волосся впадає вивідних проток сальних залоз. Волосся забезпечені гладкими м'язами, що мають вид стрічки, одним кінцем за допомогою короткого сухожилля прикріпленою до компактному шару дерми, іншим - до місця нижче впадіння гирла сальної залози. Скорочуючи, м'яз піднімає волосся і, стискаючи при цьому сальну залозу, сприяє виділенню її секрету.

Ріст волосся у людей відбувається циклічно. Цикл триває роками, потім на кілька місяців наступає період відпочинку, після чого старі волосся випадає і настає новий цикл. Найшвидше росте волосся на голові (за 3 дні - близько 1 мм), повільніше всього на бровах. Окремий волосся живе в середньому від декількох місяців до 6 років. Вії живуть від 3 до 5 міс., Пушкових 7-10 міс. Вважається нормальним, якщо на добу на голові випадає від 30 до 50 волосся.

У міру росту волосся сосочок запустівають, клітини цибулини зроговілому, при цьому цибулина перетворюється на волосяну колбу, схожу на перевернутий ялинову шишку. Якщо на кінці випало волосся є колос, то це свідчить про нормальному вигляді випадіння і про те, що волосся здоровий. Якщо при висмикуванні в корені волосся є розчленування або виїмка, значить, волосся патологічно змінений. Таке волосся ломки, зростання їх слабкий, при появі на поверхні шкіри вони обламуються. Колбовідний волосся випадає при фізіологічній зміні волосся, на його місці ростуть нове волосся залишився або новоствореного сосочка. При захворюваннях волосся цей процес відсутній, і волосся випадає остаточно.

Волосся росте на всьому тілі, за винятком долонь і підошов. У дорослої близько 100 000 волосся, і їх кількість залежить від кольору. У рудих волосся самі густі, але їх менше, ніж у брюнетів. Найбільше волосся у блондинів - приблизно 150 000. Волосся у чорношкірих найбільші з усіх, можуть бути в 3 рази товще, ніж світлі. Розташовуються волосся на голові нерівномірно: більше їх на маківці, менше на скроневої частини і у лоба.

Здорові волосся зазвичай міцні і пружні. Волос можна розтягнути на 1 / 5 його довжини, і після цього він повертається до свого стану. За міцністю вони порівнянні з алюмінієм і здатні витримати навантаження від 100 до 200 р. Волосся володіють гігроскопічністю, тобто здатні вбирати вологу. Вони досить стійкі до впливу неміцних кислот, але погано переносять лужні склади.

Для людини воно відіграє велику роль. По-перше, вони є чудовою прикрасою, що дозволяє підкреслити чарівність, приховати недоліки, і, по-друге, вони виконують ряд важливих функцій - волосся оберігають голову від перегрівання і від переохолодження. Пушкова волосся беруть участь у дотик, вії захищають очі, волосся в носі і вухах затримують пил.

неділя, 3 січня 2010 р.

Мезотерапія

Мезотерапія - оригінальний по своїй простоті й ефективності метод місцевого впливу на шкіру і підшкірно жирову клітковину, при різних косметичних їх зміни. Це можуть бути природні процеси старіння шкіри, її в'янення і поява зморшок, судинні зірочки і пігментні плями, вугрової хвороба, випадання волосся, целюліт, розтяжки і рубці шкіри.

При мезотерапії ефективні медикаменти вводяться в дуже низьких дозах прямо всередину шкіри, на глибину 0,5-4 мм дуже тонкими і короткими голками. Множинні ін'єкції, вироблені під час сеансу мезотерапії, на певній галузі дозволяють створити запас лікарських речовин в шкірі, який поступово розсмоктується, надаючи необхідну дію. В даний час процедури мезотерапії проводяться за допомогою спеціальних одноразових шприців та одноразових голок дуже маленького діаметру і різної довжини, або, так званого мезоінжектора, який дозволяє робити ін'єкції у швидкому темпі, безболісно, на задану глибину, що забезпечує рівномірність розподілу вводяться речовин. Після процедури мезотерапії практично не залишається жодних слідів. Ритм лікування мезотерапією - одна процедура в 7-10 днів, в залежності від проблеми, тому що вводяться препарати діють тривалий час (5-7 днів). В цілому за одну процедуру мезотерапії використовується 10-20 кубиків ліки.

Лікарські засоби, що застосовують в мезотерапії, є гомеопатичні препарати, вітаміни (вітамін С, нікотинова кислота, тіамін, піридоксин, біотин), олігоелементи (Zn, Co, Mg, P, S, Se, K), органічні кислоти (гліколевая, піровиноградна), екстракти цілющих рослин (гінкго білоба, гамамеліс), продукти біотехнології (ДНК, гіалуронова кислота), екстракти тваринного походження (колаген, еластин), лікарські препарати (L-карнитин, тіоктова кислота) і багато ін. ін Склад вводиться коктейлю в кожному випадку мезотерапії підбирається індивідуально і залежить від поставленого завдання. Особливості дії кожного препарату, можливість поєднання різних препаратів в одному коктейлі, техніки введення - все це кожен лікар, що займається мезотерапією, враховує у своїй роботі. З метою безпеки перед мезотерапією проводять алергічний тест: в область плеча "підколюють" декілька крапель речовини - на шкірі не повинно бути ніякого почервоніння і свербіння. Якщо ж виявляється індивідуальна непереносимість лікарського засобу, мезотерапія протипоказана. До єдиного недоліку мезотерапії можна віднести появу, на короткий час, дрібних Синячку після процедури. При цьому мезотерапія практично не має вікових обмежень, і супроводжується тривалим ефектом.

Правда, рекомендується утриматися від процедур мезотерапії під час вагітності, менструації або відразу після операції. Найактивніше мезотерапія застосовується за перших ознак старіння шкіри, сповільнюючи процеси старіння. Дистрофічні зміни, які відбуваються при старінні, зачіпають всі шари шкіри. У епідермісі витончується захисний роговий шар, виснажується гідроліпідна мантія. У шкірі знижується синтез опорних волокон шкіри і глюкозаміногліканів, сповільнюється клітинний метаболізм. Зміни структури шкіри приводять до появи зморшок, зниженню тургора, тонусу і еластичності. Жирова тканина особи, під дією сили тяжіння і атонії шкірних покривів, мігрує, в результаті змінюється овал обличчя, утворюються складки. Мезотерапія, дозволяючи вводити активні речовини безпосередньо в глибокі шари шкіри, створює сприятливі умови для стимуляції клітинного метаболізму і регенерації тканин.

При роботі зі шкірою обличчя, шиї, декольте застосовуються різні техніки мезотерапії: дермальний і епідермальний наппаж, мікропапулли. Ці техніки введення дозволяють відновлювати тонус, підвищувати вміст вологи в глибоких шарах шкіри, стимулювати метаболізм на клітинному рівні, насичувати шкіру цінними поживними речовинами і відновлювати м'язовий тонус. Техніка лінійних ін'єкцій мезотерапії дозволяє коригувати зморшки і створювати підтримує "каркас" для шкіри за допомогою структурних препаратів, а також ефективно боротися з другим підборіддям і моделювати овал обличчя. Після мезотерапії особа набуває здоровий колір, виглядає свіжим, як після гарного відпочинку.

Мезотерапія здатна допомогти і при проблемах зовсім юного віку. Наприклад, при вугровій хвороби, мезотерапія дозволяє відмовитися від тривалого прийому антибіотиків і швидко зняти запальні явища. А при лікуванні купероза в ході мезотерапії підбираються препарати, що зміцнюють стінки капілярів, що поліпшують кровообіг в цілому. В результаті судинна сітка на обличчі або зникає повністю, або значно зменшується.

Мезотерапія для лікування целюліту використовує препарати, що розщеплюють фіброз і жирові відкладення, жовчогінні препарати та речовини, що сприяють лімфодренаж, що поліпшують мікроциркуляцію та еластичність шкіри. Щоб отримати максимальний ефект від мезотерапії при лікуванні целюліту, фахівці рекомендують спочатку впливати на вогнища ураження за допомогою спеціального лімфодренажного масажу (апаратного або ручного), потім проводити сеанси мезотерапії, а закріплювати досягнутий ефект іншими косметичними процедурами - вакуумним масажем і обгортання.

Біоревіталізація

"Яка у неї дивовижна шкіра! Ні за що не даси цій жінці більше 20!" Чи не правда, кожна з нас, досягши вікового рубежу, який називається зрілістю, мріє почути такі слова на свою адресу. На сьогоднішній день відомо, що стан і біологічний вік шкіри - поняття не тотожні, вони суто індивідуальні і залежать від ряду факторів. Основними причинами змін шкіри в бік в'янення є: фотостаріння під впливом УФ випромінювання, оксидантний (окислювальні) процеси, руйнування синтезу колагену і поступова втрата природної вологи. Шкіра втрачає здатність ефективно захищатися від негативного впливу навколишнього середовища, зменшується її пружність, еластичність, з'являються перші зморшки ...

Чи можна повернути хід часу назад, повернувши шкірі колишню молодість і красу? Сучасна косметологія дає позитивну відповідь на це питання. Найбільш популярним і ефективним методом є біоревіталізація - це перетворення біологічної структури шкіри для відновлення її вихідних, молодих якостей - вологоємності, еластичності, тонусу. Якщо дослівно перекласти слово "біоревіталізація" вийде - "біоожівленіе", пожвавлення шкіри біологічним шляхом. Термін «біоревіталізація», що означає метод внутрішньошкірних ін'єкцій препаратів на основі натуральної гіалуронової кислоти, був запропонований італійськими лікарями, успішно застосовували дані препарати у загальномедичній практиці. Ця інноваційна і високоефективна методика нормалізує обмінні процеси в дермі, дозволяє відновлювати тонус, еластичність і колір, властиві молодий і здорової шкіри. Біоревіталізація гіалуроновою кислотою може використовуватися абсолютно на будь-якій ділянці шкіри, який потребує «реставрації». Як правило, ця особа, шия, область декольте, кисті рук - вони частіше за інших піддаються ультрафіолетового опромінення, в результаті якого знижується тургор, тонус та еластичність шкіри.

Суть методу:
Процедура проводиться в умовах косметичного кабінету, лікарем дерматологом-косметологом.
Препарат вводиться внутрішньошкірно тонкою голкою. На ділянках шкіри, де проводилося лікування препаратом, можуть виявлятися звичайні при ін'єкційному втручання реакції, такі як почервоніння шкіри, які проходять через декілька годин. Протягом декількох днів після ін'єкцій не слід піддавати себе різким температурних коливань, відвідувати солярій або сауну.

Ефекти:
- Відновлюється оптимальний рівень зволоження тканин;
- Поліпшується еластичність шкіри;
- Відновлюються ідеальні умови для життєдіяльності клітин шкіри, які починають виробляти нові волокна еластину і колагену;
- Відновлюється мікроциркуляція, що забезпечує поліпшення притоку живильних речовин і кисню в тканини;
- Забезпечується довгострокова захист шкіри від шкідливого дії вільних радикалів.

Процедуру біоревіталізаціі має право проводити тільки лікар-косметолог, що володіє відповідною ліцензією. Керуючись індивідуальними особливостями пацієнта та загальної естетичної завданням, лікар підбирає препарат, техніку введення, складає індивідуальний план і кількість процедур. Ін'єкції найтоншої голкою в певні точки забезпечують дифузію препарату (гіалуронова кислота і амінокислоти) по всій поверхні обличчя, шиї, декольте і кистей рук. Таким чином, досягається максимально ефективне зволоження і стимуляція з мінімальною травматизацією шкіри, тобто без ризику утворення гематом.

Зазвичай для вступного курсу досить шести процедур: один сеанс на тиждень протягом чотирьох тижнів, а потім ще два сеанси з перервою у 15 днів. У вас є можливість на собі випробувати і насолодитися цим вираженим і тривалим біостімулірующім ефектом, що повертає молодість вашій шкірі!